Welcome Pack dla nowego pracownika

Męcząca dla pracodawcy i stresująca dla pracownika rekrutacja wreszcie się zakończyła. Masz już na pokładzie nową osobę i chcesz, aby poczuła się dobrze w Twojej firmie. Doskonałym pomysłem na umilenie jej pierwszego dnia pracy i rozładowanie napięcia jest Welcome Pack! Co to jest i dlaczego warto już na wstępie docenić nowego pracownika?
 • Welcome Pack to pakiet gadżetów, które będą przydatne w pracy, a przy tym zrobią dobre wrażenie na nowym pracowniku.
 • Zawartość zestawu może być sygnowana logo marki lub zawierać powitalne napisy.
 • Przekazanie Welcome Packa dla nowego pracownika to sposób na jego szybką identyfikację z firmą i zaangażowanie w jej działalność.

Pierwszy dzień w pracy, czyli dlaczego pracownik powinien poczuć się dobrze

Niezależnie od tego, czy zatrudniasz studenta do jego pierwszej poważnej pracy, czy przyjmujesz na pokład managera z 20-letnim doświadczeniem, pierwszy dzień będzie dla niego stresujący. Nikogo jeszcze nie zna. Nie wie, jaka atmosfera panuje w firmie. Może nawet nie ma pewności, czy sprawdzi się na tym stanowisku.

To moment, by już na wstępie docenić pracownika i sprawić, że poczuje się dobrze w nowym miejscu. Welcome Pack to niewielka inwestycja, która naprawdę może się opłacić. Niewykluczone, że pierwsze, miłe wrażenie wywarte na nowym pracowniku pozostanie z nim na długo. W ten sposób od początku budujesz lojalność zatrudnionych osób i zyskujesz ich zaufanie.

Znajdź kompetentnych pracowników w jednym z największych portali ogłoszeniowych! Wejdź na dlafirm.pracuj.pl, dodaj ogłoszenie i wybieraj spośród setek kandydatów.

Welcome Pack dla nowego pracownika – co to takiego?

Welcome Pack dla pracownika to pakiet gadżetów, które przydadzą mu się w pracy. Zestaw taki nie ma jednak nic wspólnego ze standardowym wyposażeniem stanowiska. Nie będzie więc zawierał sprzętu takiego jak laptop czy telefon służbowy, które pracodawca i tak musi zapewnić. Za to znajdą się w nim przyjemne dla oka akcesoria, przydatne w pracy.

Sprezentowanie nowemu pracownikowi Welcome Packa mieści się w ramach onboardingu. Czym jest onboarding? To szereg działań podjętych przez pracodawcę, które mają wesprzeć nowozatrudnioną osobę. Wsparcie to obejmuje zapoznanie z nowym otoczeniem, zniwelowanie stresu oraz nawiązanie kontaktów.

Welcome Pack, czyli zestaw powitalny, zawiera gadżety przydatne w pracy. Jednak nie wszystkie muszą ściśle wiązać się z kwestiami zawodowymi. Tak naprawdę pomysłów na Welcome Pack dla pracowników jest bardzo wiele.

Pomysły na Welcome Pack dla pracownika

Gadżety z Welcome Packa najczęściej zapakowane są w estetyczne pudełko. Wiele firm decyduje się zamówić Welcome Boxy z akcesoriami sygnowanymi logo marki.

Przykładowe pomysły na Welcome Box dla pracownika:

Zestaw 1:

 • Długopis z logo firmy
 • Eko torba
 • Kalendarz do notowania ważnych terminów
 • Lunchbox
 • Kubek z logo firmy
 • Zaślepka na kamerkę z logo firmy

Zestaw 2:

 • Koszulka firmowa
 • USB wyposażone w przejściówki do różnych typów telefonów
 • Notes z logo firmy
 • Długopis z logo firmy
 • Myszka do komputera

Zestaw 3:

 • Plecak firmowy
 • Kubek termiczny
 • Breloczek na klucze
 • Etui na notebooka
 • Długopis z logo firmy

Zestaw 4:

 • Pendrive z logo firmy
 • Butelka filtrująca na wodę
 • Bluza firmowa
 • Ołówek i notes z logo firmy
 • Gadżet na odstresowanie

Oczywiście Welcome Box może też swoją zawartością nawiązywać do specyfiki pracy nowej osoby. Niektórzy pracodawcy decydują się na pakiet o zawartości bardziej uniwersalnej niż gadżety, np. słodkich upominków czy zestawu kawy i herbaty.

Welcome Pack dla pracowników może być elegancki, nawet o nieco luksusowym charakterze. Może nawiązywać do motywów sportowych lub ekologii. Może być też humorystyczny. Warto tę kwestię dobrze przemyśleć, a nawet skonsultować z innymi pracownikami. Charakter Welcome Boxa dla pracownika powinien współgrać z wizerunkiem, jaki kreuje marka. Dostosowanie do kultury organizacyjnej pozwoli nowemu pracownikowi od razu rozeznać się w wartościach firmy.

Mniejsze firmy, dla których zakup Welcome Packów z gadżetami z logo byłby sporym wydatkiem, mogą zdecydować się na gotowe zestawy. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz wiele takich produktów. Zamiast logo są na nich neutralne, powitalne hasła, w stylu „Witamy na pokładzie” czy „Cieszymy się, że z nami jesteś”.

Jak przekazać Welcome Box?

Welcome Pack to nic innego, jak powiedzenie „Dzień dobry” nowemu pracownikowi. Najczęstszą praktyką jest więc pozostawienie zestawu powitalnego na jego biurku. Taki prezent ma zostać „znaleziony” pierwszego dnia pracy i od razu wzbudzić w nowej osobie poczucie przynależności do zespołu.

Inna możliwość to osobiste wręczenie Welcome Packa pracownikowi w dniu podpisania umowy o pracę (nawet jeśli jest to dopiero umowa na okres próbny). Część pracodawców decyduje się zrobić pracownikowi miłą niespodziankę i wysyła pakiet powitalny pocztą.

Poznaj nas lepiej! Co jeszcze warto dołączyć do Welcome Packa?

Aby pracownik szybko zidentyfikował się z firmą i poczuł członkiem zespołu, do Welcome Packa warto dołączyć wydrukowane informacje o firmie. Mogą mieć formę broszury informacyjnej lub nawet elegancko przygotowanych wydruków. Niezbędne dane o wartościach, misji, historii czy produktach firmy bardzo przydadzą się nowej osobie w pierwszych dniach pracy.  Dzięki temu zyskuje pewność siebie i poczucie przynależności do struktury.

Welcome Box to pierwszy krok do zyskania zadowolonego pracownika. Pierwszego wrażenia zwykle się nie zapomina. Jeśli więc chcesz zatrzymać wartościową osobę w firmie, Welcome Pack to świetny początek. Oczywiście udostępnienie gadżetów z logo ma też swoje dodatkowe plusy, takie jak budowanie świadomości marki. Zanim przyjdzie czas na delegowanie zadań nowemu pracownikowi, warto zapewnić mu dobre samopoczucie już na starcie.

Podsumowanie

Welcome Pack to niewielki gest, który może znaczyć naprawdę wiele dla nowego pracownika. Pakiet gadżetów z logo firmy lub po prostu powitalnymi hasłami zredukuje stres i pozwoli mu poczuć się częścią nowego zespołu. Zawartość Welcome Boxa dla pracownika warto dobrze przemyśleć – powinna współgrać z wizerunkiem marki. Niezależnie od tego, czy przekażesz zestaw powitalny osobiście, czy np. wyślesz pocztą, z pewnością wywoła on dobre wrażenie na nowej osobie.

AUTOR ARTYKUŁU
Zespół Pracuj.pl dla Firm
OPUBLIKOWANO
21 września 2023
KATEGORIE
Rekrutacja pracowników
UDOSTĘPNIJ
Szukasz pracownika?
Sprawdź ofertę dla firm na Pracuj.pl!
Sprawdź

Więcej z tej kategorii