Pracownik fizyczny - Czego szuka w ogłoszeniu o prace? Wyniki badania Pracuj.pl

Jeśli chcesz zatrudnić pracownika fizycznego, duże znaczenie ma podanie w ogłoszeniu o prace takich informacji, których szuka pracownik fizyczny. Spytaliśmy 521 pracowników fizycznych m.in. kierowców, magazynierów oraz pracowników produkcji, dlaczego zmieniają pracę i jakich informacji szukają w ofercie pracy?

Kluczowe wnioski

Praca pracownik fizyczny - Najwazniejsze informacje w ofercie pracy
Główną przyczyną zmiany pracy przez pracowników fizycznych jest poziom zarobków – szukają pracy, w której otrzymają lepsze wynagrodzenie. Dlatego informacja o pensji oraz ewentualnych dodatkach pozapłacowych jest szczególnie poszukiwana w ogłoszeniu o prace przez pracowników fizycznych.

Co ciekawe, z naszego badania wynika, że dla pracownika fizycznego bardzo ważne jest także stabilne zatrudnienie. Kolejnym ważnym aspektem jest łatwy dojazd do pracy.
 

Praca pracownik fizyczny – Co napisać w ogłoszeniu?

 

Oferowane zarobki

Wynagrodzenie to jeden z kluczowych powodów zmiany pracy przez pracowników fizycznych. Nie zawsze pracodawca jest w stanie podać konkretne wynagrodzenie w ofercie pracy. W takiej sytuacji możesz wpisać 2 kwoty wynagrodzenia – minimalną i maksymalną (tzw. widełki wynagrodzeniowe). Jawna informacja o oferowanym wynagrodzeniu nie tylko zwraca uwagę kandydata, ale też wspiera wizerunek Twojej firmy jako uczciwego pracodawcy.

Koniecznie napisz w ogłoszeniu, jeśli oferujesz swoim pracownikom dodatkowe korzyści np. bezpłatne posiłki lub transport do pracy, zniżki na produkty oferowane przez firmę.

73% pracowników fizycznych oczekuje w ofercie pracy informacji o wynagrodzeniu.

Opis firmy

Dokładnie opisz w ogłoszeniu swoją firmę: liczbę pracowników, branżę, od ilu lat istnieje na rynku. Liczby, fakty i konkrety zwiększą wiarygodność Twojej firmy w oczach kandydatów.

Co drugi pracownik fizyczny w naszym badaniu wskazał, że jednym z trzech kluczowych atutów pracodawcy jest stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia.

Lokalizacja - Łatwy dojazd do pracy

Wygodny dojazd do pracy jest ważny dla 38% pracowników fizycznych przeglądających oferty.

  • Dodaj lokalizację miejsca pracy w ogłoszeniu.
  • Jeśli oferujesz darmowy transport lub Twoja firma zlokalizowana jest blisko przestanku autobusowego, napisz o tym w ogłoszeniu.

 

Godziny pracy

Blisko co trzeci pracownik fizyczny szuka w ogłoszeniu o pracę informacji o godzinach pracy. Dlatego napisz w ofercie, czy godziny pracy są: stałe, zmianowe czy elastyczne.

Czy pracownik musi mieć doświadczenie?

22% spytanych przez Pracuj.pl pracowników fizycznych rozważa zmianę branży lub zawodu. Jeśli jesteś otwarty na danie pracy pracownikowi fizycznemu bez doświadczenia, napisz o tym w ogłoszeniu – w ten sposób masz szansę otrzymać więcej zgłoszeń.

Czy oferujesz kursy doszkalające?
Czy jest możliwość awansu?

Zdobywanie nowych doświadczeń, kwalifikacji lub awansu jest ważna przy zmianie pracy dla co trzeciego pracownika fizycznego.
Napisz w ogłoszeniu, jeśli np.:

  • pomagasz pracownikom zdobywać nowe kwalifikacje
  • szkolisz pracowników lub oferujesz udział w kursach
  • najlepszym pracownikom dajesz możliwość awansu

 

Czy wymagasz CV?

Kandydaci chętniej zgłaszają się na ofertę pracy, jeśli firma nie oczekuje od nich CV. W takiej sytuacji dobrze sprawdza się poznanie doświadczenia i kwalifikacji kandydata podczas rozmowy telefonicznej.

Numer telefonu do pracodawcy

Wielu pracowników fizycznych ceni szybki i bezpośredni kontakt z pracodawcą. W takiej sytuacji dobrze sprawdza się podanie numeru telefonu w ogłoszeniu. Wykorzystaj tę możliwość, aby otrzymać więcej zgłoszeń do pracy.

Sprawdź także:

Źródło danych:
Raport Pracuj.pl „Kariera okiem fachowca. Pracownicy fizyczni o życiu zawodowym”, n = 521 pracowników fizycznych

AUTOR ARTYKUŁU
Zespół Pracuj.pl dla Firm
OPUBLIKOWANO
24 czerwca 2021
KATEGORIE
Skuteczne ogłoszenie o pracę
UDOSTĘPNIJ
Szukasz pracownika?
Sprawdź ofertę dla firm na Pracuj.pl!
Sprawdź

Więcej z tej kategorii